Vánoce 2022. Toto je 7 měst s nejhezčí vánoční atmosférou

Rozzářené ulice, vůně perníčků a svařeného vína, slavnostní výzdoba, ale také nostalgické bilancování nad koncem roku. Vychutnejte si magickou vánoční atmosféru a vánoční trhy, které již první adventní neděli 27. listopadu rozzáří vánoční stromek. Máme pro vás přehled, kam se v Karlovarském kraji letos vstříc adventu vydat. Možná narazíte i na originální dárek nebo na něco, co udělá radost vám.

Vánoční trhy Mlýnská kolonáda, zdroj: Michaela Weinfurterová

Karlovy Vary

Vánoční trhy v Karlových Varech se otevřely v sobotu 26. listopadu a potrvají až do 26. prosince a to přímo v prostorách Mlýnské kolonády. Sváteční atmosférou bude protknuta celá lázeňská trasa od hotelu Thermal, k Jezdecké soše Karla IV. na Divadelním náměstí až po Grandhotel Pupp. Vánoční strom před hotelem Thermal se rozsvítí v neděli 27. listopadu v podvečerním čase. Dopravu mimo jiné zajistí vánoční autovláček. Návštěvníci se také mohou těšit na vánočně nazdobený autobus a lanovku. Každý den pro vás bude otevřeno téměř dvacet stánků s vánočním sortimentem, občerstvením, svařákem a mnoho dalšího.

Ostrov

Těm, kdo to mají nejblíže do Ostrova, se bude líbit na Mírovém náměstí před Domem kultury. V neděli v 17 h se tu bude rozsvěcet vánoční strom za doprovodu vystoupení dětiček z MŠ, ZŠ a ZUŠ. Již tradičně se budou předávat vánoční přání pro Ježíška nebeskému pošťákovi a radost si budete moct udělat i zakoupením ze dřeva vyřezávaných postaviček, drátovaných ozdob, keramiky, nebo šperků. Jako hosté navíc letos vystoupí Jary Tauber a Zuzana Seibertová Konvalinová.

Boží Dar

Krušnohorští umělci, vánoční dobroty, řemeslníci a výrobci originálních vánočních dárků –⁠ to vše slibují Ježíškovy vánoční trhy, které se uskuteční 3. prosince od 10 h. Doporučujeme je spojit se zimní procházkou po “Ježíškovce” a obědem v restauraci Červený vlk či Hranice. Ale pozor, zde si nezapomeňte udělat rezervaci.

Loket

Na hradě a v podhradí. I tak se dá prožít předvánoční čas na adventních trzích v Lokti na Sokolovsku. Pravé Vánoce se tak do města vrátí po dlouhé dvouleté odmlce –⁠ a to hned s několika novinkami. Vůbec poprvé se letos uskuteční zvonečkový průvod z hradu na náměstí nebo výstava výrobků s tematikou andělů, které vyrobily děti z celého Česka. Kromě toho nebude chybět tradiční betlém, divadlo, vánoční koledy ani svařené víno.

Sokolov

Nedělní vánoční program začíná na Starém náměstí v Sokolově už ve 14:30. Vystoupí tu děti ze sokolovských mateřských škol, staropražské písničky a koledy zahraje skupina ŠLAPETO a muzikálové hity zazpívá Monika Absolonová. Chybět nebude polévka a koláčky od sokolovských radních a stánky s občerstvením i drobnostmi pod stromeček.

Cheb

Prožijte kouzlo českých Vánoc přímo v centru Chebu. Stejně jako každý rok je bude i letos město hostit na náměstí Krále Jiřího z Poděbrad. Nasát vánoční atmosféru navíc budete moci tradičně také na zdejším kluzišti, které bývá otevřeno až do konce ledna. A chybět letos nebude ani Ježíškova dílna, vánoční městečko nebo bohatý kulturní program nabitý umělci nejen z našeho regionu. Vánoční trhy se otevřou v sobotu 26. 11. a potrvají až do pondělí 26. 12.

Františkovy Lázně

Město Františkovy Lázně a MKS Františkovy Lázně vás zvou k hudebnímu altánu u Františkova pramene na rozsvícení vánočního stromu v neděli 27. listopadu s připomenutím si adventního času s programem od 10 do 18 h.

Na textu se podílela Kamila Pavlišová

Zdroj úvodní fotografie: Grandhotel Pupp

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *